">Home | Herbolosko Društvo Srbije

Aktuelno

XI Kongres o korovima (Vrdnik, 2019. godine)

Najnovije vesti

Uživo pratite savetovanje o rezistentnim korovima i usevima na herbicide, 2. novembara 2018. u 10:00h putem ovog linka.

Savetovanje o rezistentnim korovima i usevima na herbicide 2. novembar 2018. Saznajte više

Sastanak radne grupe ERWS "Varijateti tolerantni na herbicide" 29 - 31. maj 2017. Novi Sad Saznajte više

O nama

U Sarajevu 1973. godine formirano je Jugoslovensko društvo za proučavanje i suzbijanje korova, a predsednici Društva su bili: prof. dr Josip Kovačević, a zatim prof. dr Taib Šarić. Raspadom zemlje, u Srbiji, angažovanjem akademika Vaskrsija Janjića i prof. dr Momčila Kojića, formirano je Herbološko društvo Srbije koje i danas funkcioniše i u čijoj organizaciji se odvija celokupna aktivnost Društva. Predsednik Društva od njegovog osnivanja, tj. 1992. godine do danas je akademik Vaskrsija Janjić. Od tada sve aktivnosti u oblasti herbološke nauke odvijale su se u organizaciji Herbološkog društva Srbije.

Akademik Prof. dr Vaskrsija Janjić

Održani skupovi:

X kongres o korovima (Vrdnik, 2016. godine)
IX kongres o korovima (Zlatibor, 2012. godine) (zbornik radova)
VIII kongres o korovima (Vrnjačka Banja, 2008. godine)
1. Simpozijum o Ambroziji (Beograd, 2007. godine)
2. Second International symposium of aquatic weeds (Drugi međunarodni simpozijum o akvatičnim korovima, Novi Sad, 1982. godine)
3. Sixth International symposium of herbivore fishes (Šesti međunarodni simpozijum o biljojednim ribama, Novi Sad, 1982. godine)
2. International symposium of wild oats (Međunarodni simpozijum o divljem ovsu, Zaječar, 1979. godine)
Pogledaj Sve

Odbor

DR VASKRSIJA JANJIĆ Akademik
DR LJILJANA RADIVOJEVIĆ Viši naučni saradnik
DR NENAD STAVRETOVIĆ Redovni profesor
DR SAVA VRBNIČANIN Redovni profesor
DR MILENA POPOV Naučni saradnik
DR GORAN MALIDŽA Viši naučni saradnik - Predsednik
DR MILENA SIMIĆ Naučni savetnik
DR LJILJANA NIKOLIĆ Redovni profesor
DR JELENA GAJIĆ UMILJENDIĆ Naučni saradnik
DR DANIJELA PAVLOVIĆ Viši naučni saradnik - Zamenik
DR SINIŠA MITRIĆ Docent

Časopis - ACTA HERBOLOGICA

Najbolji pokazatelj razvijenosti i uspešnosti rada neke naučne discipline, u ovom slučaju herbologije, jeste činjenica da ta oblast ima svoj specijalizovan naučni časopis. Već više od 40 godina herbologija kao naučna disciplina ima svoj naučni časopis.

Izdavačka delatnost

Institucije i firme sa kojima sarađujemo:

Pošaljite nam poruku